STREFA KLIENTA Szukaj w serwisie...

Planujesz rozpocząć samodzielne treningi na siłowni?
Przeczytaj ebooka "Kulturystyka (nie tylko) dla początkujących".

Copyright © autor artykułu: Wojciech Kowalczyk - trener personalny
Wszelkie prawa zastrzeżone You can cite - zezwolenie na przedruk/publikację na warunkach określonych w 'prawach autorskich'

ZANIM SKOPIUJESZ - PRZECZYTAJ

Ile warte jest Twoje zdrowie?

Aktywność fizyczna - nordic walking "...ty jesteś jak zdrowie.
Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,
Kto cię stracił..."


Adam Mickiewicz, Pan Tadeusz


Czy zastanawiałe(a)ś się kiedyś, ile warte jest Twoje zdrowie?

Na ogół, kiedy nic nam nie dolega, takie myśli raczej rzadko przychodzą nam do głowy. Zaczynamy zastanawiać się nad sobą dopiero w momencie, kiedy dopadnie nas jakaś choroba i potrzebujemy natychmiastowej pomocy, aby powrócić do "formy". Często dopiero w takiej sytuacji uświadamiamy sobie też prawdziwą wartość naszego zdrowia.

Niestety choroby cywilizacyjne zataczają coraz szersze kręgi. Otyłość, cukrzyca, osteoporoza, choroby układu oddechowego i krążeniowego, zwyrodnienia stawów, wady postawy, depresje, a nawet niektóre nowotwory - wszystko to wynik niewłaściwego trybu życia, złego odżywiania i braku ruchu.
Z jednej strony rozwój cywilizacyjny i wiążące się z nim udogodnienia miały pomagać i pomagają człowiekowi. Z drugiej zaś, ograniczają go i są powodem powstawania wielu chorób.

Czy można temu zaradzić? Jak najbardziej!

Aktywność fizyczna jest niezastąpionym i co najważniejsze skutecznym lekiem! Działa profilaktycznie, usuwa przyczyny wielu chorób i oddala ryzyko zapadania na kolejne. Szkoda, że tak często o tym zapominamy.
Z drugiej strony o ile łatwiej jest nam (ulegając pokusie reklamowej) pobiec do apteki i kupić "magiczną pigułkę", niż zmusić się do odrobiny wysiłku fizycznego.
Jeśli wierzyć reklamom, mamy dzisiaj skuteczne lekarstwa na wszystkie niemalże dolegliwości. Czemu więc wciąż i wciąż chorujemy?

Może zabrzmi to jak slogan, ale nikt jest w stanie zadbać o swoje zdrowie lepiej, niż sam zainteresowany.
Jeśli Ty tego nie uczynisz, to nikt inny za Ciebie tego nie zrobi.

Zachęcam Cię gorąco do podjęcia jakiejkolwiek aktywności fizycznej.

Jeśli z jakichś powodów nie możesz rozpocząć regularnych treningów, to jednak zawsze możesz znaleźć trochę czasu, aby pójść na spacer, pojeździć na rowerze, pogimnastykować się w domu, pograć w piłkę ze znajomymi, pobiegać po lesie/parku, zrezygnować z windy na rzecz chodzenia po schodach, zamiast wszędzie podjeżdżać samochodem, częściej udawać się pieszo.
Dobrze byłoby też równolegle zadbać o właściwą dietę i unikać (o ile to od Ciebie zależy) sytuacji stresowych. Miej na uwadze to, że zdrowie masz tylko jedno. Wielu ludzi chorych oddałoby wszystko, aby tylko być zdrowymi. Rozważ to!

Jeśli nie wiesz jak się do tego wszystkiego zabrać, nie chcesz przy tym tracić czasu na próby i eksperymenty, nie chcesz też popełniać błędów - możesz skorzystać z moich usług jako trenera osobistego.
Skupisz się wtedy tylko na tym, co dla Ciebie najistotniejsze - to jest na samym treningu oraz przestrzeganiu zasad zdrowego odżywiania się i umiejętnego wypoczynku, o których Ci powiem.

Zdaję sobie sprawę, że korzystanie z usług trenera personalnego to pewien prestiż, za który trzeba zapłacić (zobacz cennik). Dlatego też, jeśli nie możesz sobie pozwolić na taką usługę, sugeruję mimo wszystko, abyś nie rezygnował(a) z ćwiczeń. Porozmawiaj z instruktorem we własnym klubie fitness o możliwościach ułożenia indywidualnego treningu dla Ciebie. Ćwiczenie pod jego okiem nawet w gronie kilkudziesięciu osób, ale z własnym programem ćwiczeń, będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem niż rezygnacja z treningów w ogóle. A jeśli już nie możesz ćwiczyć nawet w klubie, to przynajmniej staraj się o jak najwięcej ruchu na co dzień.

I ciesz się zdrowiem :) Jest bezcenne!!!

Szlachetne zdrowie,
Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz, aż się zepsujesz.

Tam człowiek prawie
Widzi na jawie
I sam to powie,
Że nic nad zdrowie
Ani lepszego,
Ani droższego;
Bo dobre mienie,
Perły, kamienie,
Także wiek młody
I dar urody,
Miejsca wysokie,
Władze szerokie
Dobre są, ale -
Gdy zdrowie wcale

Gdzie nie masz siły,
I świat nie miły.
Klejnocie drogi,
Mój dom ubogi
Oddany tobie
Ulubuj sobie!


Jan Kochanowski, Na zdrowie

Wojciech Kowalczyk
trener osobistyDokumentacja serwisu  |  Mapa serwisu

Copyright © 2012 - 2021 POLTREN Wojciech Kowalczyk