STREFA KLIENTA Szukaj w serwisie...

Copyright © autor artykułu: Wojciech Kowalczyk - trener personalny
Wszelkie prawa zastrzeżone You can cite - zezwolenie na przedruk/publikację na warunkach określonych w 'prawach autorskich'

ZANIM SKOPIUJESZ - PRZECZYTAJ

Jak prawidłowo wykonać prostowanie nadgarstków ze sztangą, nachwytem

To ćwiczenie, a także opisy 98 innych, najczęściej wykonywanych ćwiczeń na siłowni, znajdziesz w e-booku Kulturystyka (nie tylko) dla początkujących.

Prostowanie nadgarstków ze sztangą, nachwytem Prostowanie nadgarstków ze sztangą, nachwytem to ćwiczenie wykorzystywane w treningu mięśni przedramion.

Siadamy na płaskiej ławce, sztangę trzymamy oburącz nachwytem, przedramiona oparte wewnętrzną częścią na udach, nadgarstki swobodnie zgięte (opuszczone) wychodzą poza kolana. Bierzemy wdech i prostując nadgarstki, unosimy sztangę najwyżej, jak potrafimy, robiąc w końcowej fazie wydech. Następnie powoli opuszczamy sztangę do pozycji wyjściowej, robiąc jednocześnie wdech.

Ćwiczenie to silnie wpływa na rozwój wszystkich mięśni po zewnętrznej stronie przedramion (prostowników nadgarstka) oraz doskonale wzmacnia same stawy nadgarstkowe.
Najlepsze rezultaty osiąga się, wykonując je w dużej liczbie powtórzeń, aż do uzyskania efektu pieczenia. W celu zaskoczenia mięśni przedramion nowymi bodźcami, możemy od czasu do czasu zastosować w ćwiczeniu duże obciążenia pozwalające na wykonanie zaledwie 6-8 ruchów w serii. Wcześniej jednak, zawsze należy solidnie rozgrzać mięśnie na mniejszych ciężarach.

Jeśli odczuwamy dyskomfort w obrębie nadgarstków, powinniśmy wymienić sztangę prostą na łamaną lub ćwiczyć sztangielkami, zamiast sztangą.
Ćwiczenie można także wykonywać z przedramionami ułożonymi bezpośrednio na ławeczce, zamiast na kolanach.

Wojciech Kowalczyk
trener osobistyDokumentacja serwisu  |  Mapa serwisu

Copyright © 2012 - 2021 POLTREN Wojciech Kowalczyk