STREFA KLIENTA Szukaj w serwisie...

Copyright © autor artykułu: Wojciech Kowalczyk - trener personalny
Wszelkie prawa zastrzeżone You can cite - zezwolenie na przedruk/publikację na warunkach określonych w 'prawach autorskich'

ZANIM SKOPIUJESZ - PRZECZYTAJ

Jak prawidłowo wykonać prostowanie nóg na maszynie, siedząc

To ćwiczenie, a także opisy 98 innych, najczęściej wykonywanych ćwiczeń na siłowni, znajdziesz w e-booku Kulturystyka (nie tylko) dla początkujących.

Prostowanie nóg w siadzie, na maszynie Prostowanie nóg na maszynie, siedząc to ćwiczenie wykorzystywane w treningu mięśni nóg.

Siedząc na ławeczce maszyny do prostowania nóg (kończyny dolne zgięte w kolanach), należy ustawić wałek urządzenia na wysokości kostek. W celu stałego utrzymania tułowia w pozycji pionowej, chwytamy rękoma za boczne krawędzie ławeczki lub specjalne uchwyty po bokach siedziska.
Robimy wdech, a następnie wykorzystując siłę mięśni czworogłowych ud, powoli prostujemy nogi w kolanach.
W końcowej fazie prostowania następuje wydech. W pozycji wyprostu można zatrzymać ruch na 1-2 sekundy, po czym następuje kontrolowany powrót do pozycji wyjściowej.

Ruch należy powtarzać do wykonania zaplanowanej liczby powtórzeń. Ćwiczenie można wykonywać także jedną nogą, a jeśli urządzenie na to pozwala, także pod różnymi kątami ustawienia tułowia względem ud.

Prostowanie nóg w siadzie, na maszynie to najlepsze izolowane ćwiczenie na mięśnie czworogłowe ud.

Wojciech Kowalczyk
trener osobistyDokumentacja serwisu  |  Mapa serwisu

Copyright © 2012 - 2021 POLTREN Wojciech Kowalczyk