STREFA KLIENTA Szukaj w serwisie...

Copyright © autor artykułu: Wojciech Kowalczyk - trener personalny
Wszelkie prawa zastrzeżone You can cite - zezwolenie na przedruk/publikację na warunkach określonych w 'prawach autorskich'

ZANIM SKOPIUJESZ - PRZECZYTAJ

Jak prawidłowo wykonać wyciskanie sztangi w leżeniu na poziomej ławce

To ćwiczenie, a także opisy 98 innych, najczęściej wykonywanych ćwiczeń na siłowni, znajdziesz w e-booku Kulturystyka (nie tylko) dla początkujących.

Wyciskanie sztangi w leżeniu na poziomej ławce Wyciskanie sztangi w leżeniu na poziomej ławce to ćwiczenie wykorzystywane w treningu mięśni klatki piersiowej.

W leżeniu na plecach na płaskiej ławce, stopy oparte na podłożu, trzymamy sztangę nad sobą, nachwytem, nieco szerzej od szerokości barków. Bierzemy wdech i zaczynamy opuszczać sztangę do środkowej części klatki piersiowej (nieco powyżej linii sutków), zwracając uwagę, aby ramiona rozchodziły się na boki. W momencie kiedy gryf sztangi dotknie klatki piersiowej, wyciskamy (wypychamy) ją z powrotem do pozycji wyjściowej, robiąc w końcowej fazie ruchu wydech.

Ćwiczenie oddziałuje przede wszystkim na mięśnie piersiowe oraz przednią część mięśni naramiennych i tricepsy.

W zależności od rozstawu rąk lokalizuje się obciążenie w różnych partiach mięśni.
Im szerszy rozstaw, tym bardziej pracują zewnętrzne części mięśni piersiowych, przy mniejszym zaangażowaniu tricepsów. Im węższy uchwyt, tym większe zaangażowanie tricepsów i środkowych części mięśni piersiowych.
Jeśli opuszczamy sztangę do linii sutków, angażujemy wewnętrzną część mięśni piersiowych. Jeśli sztangę prowadzimy w kierunku środka klatki piersiowej, angażujemy środkową część tych mięśni. Opuszczanie sztangi w okolicach wcięcia szyjnego mostka, zmusza do pracy część obojczykową mięśni piersiowych.

Wojciech Kowalczyk
trener osobistyDokumentacja serwisu  |  Mapa serwisu

Copyright © 2012 - 2021 POLTREN Wojciech Kowalczyk