STREFA KLIENTA Szukaj w serwisie...

Copyright © autor artykułu: Wojciech Kowalczyk - trener personalny
Wszelkie prawa zastrzeżone You can cite - zezwolenie na przedruk/publikację na warunkach określonych w 'prawach autorskich'

ZANIM SKOPIUJESZ - PRZECZYTAJ

Zasada serii ze zmniejszanym obciążeniem

Zasady treningowe Weidera - zasada serii ze zmniejszanym obciążeniem Tę zasadę, a także wyjaśnienie 31 pozostałych zasad treningowych Weidera, znajdziesz w e-booku Kulturystyka (nie tylko) dla początkujących.

Zasada wykonywania serii ze zmniejszanym obciążeniem to kolejna z bardzo wyczerpujących metod treningowych, pozwalająca na zwiększenie intensywności ćwiczeń w każdej serii, wobec zaangażowania w niej różnych włókien mięśniowych.

Z tego też powodu stosuję się ją tylko w jednym, ew. w dwóch ćwiczeniach podczas danej sesji treningowej.

W przypadku ćwiczeń wykonywanych sztangą wymaga ona pomocy ze strony dwóch partnerów treningowych, którzy w momencie kiedy ćwiczący nie jest już w stanie wykonać żadnego ruchu, zdejmują część obciążenia ze sztangi. Ciężar maleje wtedy na tyle, że ćwiczący jest w stanie wykonać kilka dalszych ruchów.
W przypadku ćwiczeń wykonywanych sztangielkami, po wykonaniu ostatniego powtórzenia z danym ciężarem, wymienia się po prostu sztangielki na lżejsze.

Wojciech Kowalczyk
trener osobistyDokumentacja serwisu  |  Mapa serwisu

Copyright © 2012 - 2021 POLTREN Wojciech Kowalczyk