STREFA KLIENTA Szukaj w serwisie...

Copyright © autor artykułu: Wojciech Kowalczyk - trener personalny
Wszelkie prawa zastrzeżone You can cite - zezwolenie na przedruk/publikację na warunkach określonych w 'prawach autorskich'

ZANIM SKOPIUJESZ - PRZECZYTAJ

Zasada treningu instynktownego

Zasady treningowe Weidera - zasada treningu instynktownego Tę zasadę, a także wyjaśnienie 31 pozostałych zasad treningowych Weidera, znajdziesz w e-booku Kulturystyka (nie tylko) dla początkujących.

Zasada treningu instynktownego to naczelna zasada treningowa obowiązująca w kulturystyce. Mówi ona, że tylko Ty sam(a) jesteś w stanie najlepiej ocenić, co w Twoim przypadku sprawdza się najskuteczniej.

Ponieważ każdy organizm jest inny – inaczej reaguje na bodźce treningowe i sposoby regeneracji. Nie powinno się więc ślepo naśladować innych kulturystów, ponieważ to, co działa w ich przypadku, niekoniecznie będzie sprawdzać się w Twoim i na odwrót.

O ile na początkowym etapie ćwiczeń szablonowe podejście do trenowania i regeneracji może być w dosyć sporym stopniu skuteczne u większości ćwiczących, o tyle na wyższych poziomach zaawansowania możliwy jest ciągły rozwój tylko dzięki właściwemu opanowaniu zasady treningu instynktownego w połączeniu ze ścisłą współpracą z trenerem.

Powinieneś / powinnaś więc możliwie jak najszybciej, niejako instynktownie, nauczyć się, w jaki sposób ćwiczyć, jak się odżywiać i odpoczywać, aby dany program treningowy przyniósł Ci jak najwięcej korzyści. W przeciwnym wypadku zatrzymasz się w rozwoju po kilku - kilkunastu miesiącach ćwiczeń.
Zobacz także: zasada niespójności form treningowych.

Wojciech Kowalczyk
trener osobistyDokumentacja serwisu  |  Mapa serwisu

Copyright © 2012 - 2021 POLTREN Wojciech Kowalczyk