STREFA KLIENTA Szukaj w serwisie...

Planujesz rozpocząć samodzielne treningi na siłowni?
Przeczytaj ebooka "Kulturystyka (nie tylko) dla początkujących".

Copyright © Wojciech Kowalczyk - trener personalny
Wszelkie prawa zastrzeżone You can cite - zezwolenie na przedruk/publikację na warunkach określonych w 'prawach autorskich'

ZANIM SKOPIUJESZ - PRZECZYTAJ

Co to jest trening personalny?

Trening personalny Legionowo Treningi personalne to specyficzna forma ćwiczeń, podczas których nie trenujesz tak jak zwykle sam(a), albo w grupie, ale ze swoim osobistym trenerem.
Podczas danej sesji treningowej trener osobisty pracuje tylko i wyłącznie dla Ciebie: dobiera ćwiczenia, kontroluje poprawność ich wykonania, ustala obciążenia odpowiednie do Twoich predyspozycji i możliwości, uwzględniając przy tym poziom Twojego wytrenowania i typ sylwetki, dba o różnorodność ćwiczeń i bezpieczeństwo podczas ich wykonywania. Wszystko po to abyś mógł / mogła zrealizować swój cel.

Współpraca z trenerem osobistym (trening personalny) to także coś więcej, niż tylko 60-90 minutowe zajęcia w klubie fitness, na siłowni, u Ciebie w domu czy w plenerze. Twój osobisty trener wesprze Cię i zmotywuje do cięższej pracy, nauczy nie tylko wykonywania ćwiczeń, ale wprowadzi również zasady zdrowego odżywiania czy umiejętnego odpoczynku (regeneracji). Jeśli będzie taka potrzeba zaproponuje Ci również sensowną dietę. Nic nie jest tutaj pozostawione przypadkowi.

Wywiad wstępny z klientem przed rozpoczęciem treningów personalnych

Każdy profesjonalny trener personalny zanim rozpocznie ćwiczenia, przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad wstępny podczas spotkania organizacyjnego, gdzie wypyta Cię o wszystkie detale mogące mieć jakikolwiek wpływ na dalszą współpracę, w szczególności na bezpieczeństwo wykonywania ćwiczeń. Możesz więc spodziewać się pytań o dotychczasowy sposób odżywiania, doświadczenie treningowe, przebyte urazy, problemy zdrowotne, wiek, wzrost, wagę, pracę zawodową, obawy czy nadzieje.

Podczas takiego spotkania zawsze usłyszysz też pytanie o cel treningowy, ponieważ to od niego zależy czas współpracy. Twój cel będzie zawsze głównym punktem odniesienia w treningach. Trener osobisty musi niejako oprawić go w ramy czyli dopasować do niego całą koncepcję treningowo-żywieniowo-regeneracyjną służącą jego realizacji.
Jeżeli cel jest długoterminowy, zostanie on podzielony na kilka krótszych okresów, które będą realizowane etapami.
Z biegiem czasu cele treningowe mogą oczywiście ulegać modyfikacjom lub pojawiać się jako zupełnie nowe punkty odniesienia.

Kiedy warto zdecydować się na trening personalny?

Trener personalny / trening personalny jest więc idealnym wyborem dla każdego, komu zależy na wysokiej skuteczności treningowej, bezpieczeństwie i poprawności wykonywania ćwiczeń, unikaniu powszechnie popełnianych błędów treningowych i żywieniowych, ale przede wszystkim na optymalnie szybkim osiągnięciu postawionych celów treningowych.

Wojciech Kowalczyk
trener osobistyDokumentacja serwisu  |  Mapa serwisu

Copyright © 2012 - 2021 POLTREN Wojciech Kowalczyk