STREFA KLIENTA Szukaj w serwisie...

Planujesz rozpocząć samodzielne treningi na siłowni?
Przeczytaj ebooka "Kulturystyka (nie tylko) dla początkujących".

Copyright © Wojciech Kowalczyk - trener personalny
Wszelkie prawa zastrzeżone You can cite - zezwolenie na przedruk/publikację na warunkach określonych w 'prawach autorskich'

ZANIM SKOPIUJESZ - PRZECZYTAJ

Profesjonalna opieka trenerska odpowiedzią na Twoje potrzeby

Profesjonalna opieka trenerska - trening personalny Legionowo Generalnie wszyscy postrzegamy zdrowie jako najwyższe dobro. Niestety wciąż jednak zbyt mało osób decyduje się na to, aby w nie zainwestować.

Kupując samochód, dom czy chociażby zwykły odkurzacz, zbieramy o nich przed zakupem wszystkie możliwe informacje, dokładnie oglądamy, zwracamy uwagę na najdrobniejsze szczegóły, nierzadko zastanawiamy się przez dłuższy czas, radzimy się fachowców, ponieważ chcemy wybrać właściwy towar, odpowiedniej jakości, by nie było z nim później zbyt wielu problemów, by służył po prostu latami.

Jeżeli jednak chodzi o kwestie zdrowotne czyli zmianę trybu życia, podjęcie aktywności fizycznej, większą dbałość o zdrowe odżywianie - podchodzimy często do tego lekkomyślnie, niejako z biegu, bez głębszego zastanowienia się, kierując się np. panującą modą, porywem emocji albo... reklamą telewizyjną. Prawdziwe cele, które powinny nam przyświecać zostają pominięte lub zmarginalizowane.

Niestety decyzje podejmowane w ten sposób bardzo często kończą się słomianym zapałem. Zazwyczaj po trzech miesiącach, ale i nierzadko już po miesiącu kończymy swoją przygodę ze zdrowym stylem życia z przekonaniem, że nie jesteśmy do tego stworzeni. Tymczasem wystarczy podejść do kwestii zdrowotnej, chociażby np. tak, jak podchodzi się do zakupu ważnego dla nas przedmiotu - tj. w sposób rozważny, przemyślany, wybierając to, co będzie dla nas najlepsze - zarówno teraz, jak i w przyszłości.

Profesjonalny trening personalny

Zajęcia indywidualne z trenerem osobistym czyli profesjonalny trening personalny to doskonałe w tym przypadku rozwiązanie. To inwestycja w zdrową przyszłość, w lepszą jakość życia.

Trener personalny dzięki swoje fachowej wiedzy, przygotowaniu merytorycznemu, doświadczeniu, odpowiedniemu planowaniu i strategii postępowania, ma możliwości i odpowiednie środki do tego, aby pomóc klientowi w osiągnięciu jego celu.

Mało tego. Często się zdarza, że klienci mają jedynie tzw. cele krótkoterminowe, np. schudnięcie czy przybranie na wadze kilku czy kilkunastu kilogramów. Cele takie można osiągnąć zazwyczaj w ciągu sześciu, powiedzmy, do 12 miesięcy. Jednak dbałość o zdrowie to nie jest praca tylko na okres sześciu czy 12 miesięcy.
Profesjonalny trener osobisty, oprócz tego, że pomaga klientowi osiągnąć jego krótkoterminowe cele, będzie potrafił także zaszczepić w swoim kliencie zamiłowanie do zdrowego stylu życia oraz przekazać mu niezbędną wiedzę praktyczną i teoretyczną w taki sposób, aby ten mógł samodzielnie dbać o siebie również po zakończeniu współpracy, czyli praktycznie przez całe swoje życie.

Profesjonalny trener personalny w roli obserwatora i psychologa

Profesjonalny trener personalny nie jest przy tym żadnym dogmatykiem czyli nie kieruje się we współpracy ze swoimi klientami, z góry ustalonymi schematami postępowania.

Jako profesjonalista potrafi skutecznie realizować różnorakie cele klientów (oczywiście w granicach zdrowego rozsądku), jednakże zawsze, musi mieć na uwadze współpracę z różnymi ludźmi, różnymi ich upodobaniami, oczekiwaniami i możliwościami treningowymi (różnym stopniem zaawansowania treningowego).
Praktycznie w każdym przypadku musi wykazywać się dużą elastycznością w podejściu do swoich klientów.
W zależności więc od danej sytuacji trener osobisty dopasowuje cały program szkoleniowy do szerokiej gamy indywidualnych życzeń, upodobań i przede wszystkim możliwości klientów.

Trener personalny w związku z tym, że zna "tajemnice" swojego klienta powinien być osobą godną zaufania i jako taka osoba powinien być też postrzegany. Tylko wtedy współpraca z klientem może być skutecznie realizowana.
W związku z powyższym współpraca taka nierzadko przybiera wyjątkowy, przyjacielski charakter.

Współpraca z trenerem / opieka trenerska - dla kogo?

Dla kogo jest zatem profesjonalny trening personalny? Czy trener osobisty będzie właściwym wyborem także i dla Ciebie? Jak możesz się o tym przekonać?

Trening personalny (trener personalny) będzie odpowiednim wyborem dla Ciebie, jeśli:

- chcesz zadbać zdrowie,
- zależy Ci na zaoszczędzeniu czasu,
- chcesz cofnąć swój zegar biologiczny,
- jesteś osobą początkującą i nie wiesz co i jak masz robić, ani od czego zacząć,
- jesteś osobą zaawansowaną i potrzebujesz profesjonalnego wsparcia i prowadzenia,
- chcesz powrócić do formy po przebytych urazach lub wieloletnich zaniedbaniach,
- masz swój mniej lub bardziej sprecyzowany, krótko- lub długoterminowy cel, ale nie wiesz jak go osiągnąć,
- myślisz o podniesieniu sprawności fizycznej i intelektualnej,
- chcesz poprawić jakość swojego życia,
- zależy Ci na optymalnie szybkim czynieniu postępów,
- chcesz uniknąć powszechnie popełnianych błędów żywieniowych i treningowych,
- zależy Ci na prestiżu,
- możesz pozwolić sobie na taką usługę (zobacz cennik).

Nie trać zatem czasu na eksperymenty. Profesjonalny trening personalny jest odpowiedzią na Twoje potrzeby.
Zapraszam Cię do współpracy. Umów się na spotkanie organizacyjne i dołącz do grona moich zadowolonych klientów.

Wojciech Kowalczyk
trener osobistyDokumentacja serwisu  |  Mapa serwisu

Copyright © 2012 - 2021 POLTREN Wojciech Kowalczyk