STREFA KLIENTA Szukaj w serwisie...

Copyright © Wojciech Kowalczyk - trener personalny
Wszelkie prawa zastrzeżone Do not copy - kopiowanie treści wymaga zgody autora

ZANIM SKOPIUJESZ - PRZECZYTAJ

Spotkanie organizacyjne przed rozpoczęciem współpracy w zakresie treningów personalnych - wywiad wstępny z klientem

Spotkanie organizacyjne z trenerem personalnym - wywiad wstępny z klientem Dlaczego wywiad wstępny z klientem jest tak ważny?

Decyzja o rozpoczęciu regularnych treningów z trenerem osobistym to szczególne wydarzenie w życiu każdej osoby, która decyduje się na tego typu współpracę. Powinna ona być przez Ciebie rzetelnie przemyślana, tak abyś miał(a) pewność tego, co ta współpraca oznacza, z czym się ona wiąże, czego możesz się po niej spodziewać, na co możesz liczyć, a na co nie. Nie ma w niej miejsca na jakiekolwiek niejasności czy wątpliwości, niezależnie od tego, czy będzie ona trwała kilka tygodni, czy też kilka lat. Tym bardziej, że wiąże się ona najczęściej ze zmianą trybu życia, koniecznością uwzględnienia w treningach stanu zdrowia ćwiczącego, o nakładach finansowych nie wspominając.

Z tego powodu, zawsze przed rozpoczęciem treningów personalnych, proponuję klientom spotkanie wstępne, tzw. organizacyjne, gdzie omawiamy wszystkie szczegóły ewentualnej współpracy.
Spotkanie to jest niezobowiązujące.

Jeżeli więc nosisz się z zamiarem podjęcia współpracy z osobistym trenerem - proszę o kontakt. Umówimy się na spotkanie w spokojnym miejscu i omówimy warunki współpracy.

Wywiad wstępny z klientem - szczegóły

Co dokładnie omawiane jest na spotkaniu organizacyjnym? Czego dotyczy wywiad wstępny?
Generalnie omawiamy wszystko, co w jakikolwiek sposób jest, bądź może być powiązane z treningami personalnymi i wszystkimi działaniami pobocznymi, wchodzącymi w skład zajęć personalnych.

Najważniejszym pytaniem jakie ode mnie usłyszysz będzie pytanie o Twój cel treningowy, który pragniesz osiągnąć, ponieważ to głównie od niego zależeć będzie czas ew. współpracy.
Jeśli ten cel nie do końca masz sprecyzowany, nie musisz się tym na razie przejmować. Cel, który chcesz osiągnąć może ulegać z czasem (i zazwyczaj tak się dzieje) pewnym modyfikacjom i zmianom. Na tym etapie ważne jest, aby określić jedynie kierunek, w którym mamy podążać.

Ponieważ współpraca z trenerem personalnym w dużej mierze wiąże się z wysiłkiem fizycznym, muszę też zadbać o Twoje bezpieczeństwo na treningach. W związku z tym na spotkaniu organizacyjnym na pewno usłyszysz też od mnie pytania dotyczące Twojego stanu zdrowia, ew. dolegliwości, przebytych urazów, powiązanych z tym ograniczeń, zażywanych leków, Twojej kondycji, aktualnej aktywności sportowej itd.
Wszystkie te informacje w związku z ich poufnością są tylko dla mojej wiadomości i zostają tylko między nami.

Podczas wywiadu wstępnego będę chciał dowiedzieć się także jak wygląda Twój przeciętny dzień, w jaki sposób się odżywiasz (czyli ile zjadasz posiłków i co jesz), ile sypiasz, co robisz dla własnego zdrowia, w jaki sposób wcześniej próbowałaś/próbowałeś osiągnąć swój cel itd.

Z oczywistych względów nie sposób jest tutaj wymienić wszystkie możliwe tematy, które na spotkaniu wstępnym mogą być poruszane.
Chciałbym jednak, abyś przygotował(a) się na szczerą rozmowę, ponieważ bez wzajemnego zaufania nie może być mowy o podjęciu skutecznej współpracy. We współpracy tej nie ma miejsca na jakieś niedopowiedzenia, skrytość czy fałszywy wstyd.

Dobry trener personalny jest w swojej profesji, w pewnym stopniu, podobny do lekarza. Zna wszystkie słabości, bolączki, ale także i mocne strony swojego klienta. Wiedza ta ma ogromne znaczenie dla realizacji cel treningowego.

Dokładne poznanie Twoich potrzeb, możliwości, ale także i słabości pozwoli mi na przygotowanie skutecznego planu działania. Twoim zadaniem natomiast będzie jego realizacja.
Tym czego w związku z tym będę od Ciebie oczekiwał i wymagał będzie jedynie rzetelne podejście do realizacji tego planu. Z mojej strony możesz liczyć na pełne wsparcie i dostępność.

Od strony formalnej posiadam wszelkie uprawnienia niezbędne do pracy trenerskiej (dziś, w świetle obowiązującego prawa, uprawnienia takie nie są już wymagane) i jestem doświadczonym trenerem personalnym mającym świadomość tego, że najlepszą wizytówką i promocją trenera nie jest tytuł czy staż, którym można się pochwalić, ale jest nim i zawsze będzie zadowolony klient.
Z tego też powodu zależy mi na skutecznej współpracy, wcale nie mniej, niż moim klientom. Do takiej współpracy serdecznie Cię zapraszam.

Wojciech Kowalczyk
trener osobisty

Zobacz także:
Regulamin treningów personalnychDokumentacja serwisu  |  Mapa serwisu

Copyright © 2012 - 2021 POLTREN Wojciech Kowalczyk